Použití keramzitu ve stavebnictví

V minulém článku jste se seznámili s keramzitem a poznali, že jde o moderní a odolný materiál s poměrně širokým spektrem využitím. V tomto článku budeme opět hovořit o keramzitu, tentokrát však jen o jedné jeho podobě – keramzitbetonu ve stavebnictví.

Keramzitbeton

Základní vlastnosti keramzitbetonu

Keramzitbeton patří do kategorie lehčených betonů. Zachovává si veškeré příznivé vlastnosti „obyčejného” betonu, ale má i něco navíc:

  1. Nižší hmotnost – je cca 1,5-3x lehčí než normální beton, proto se ve velkém používá při rekonstrukcích. Nepřitěžuje totiž tolik stávající konstrukce.
  2. Tepelná izolace – správně použité stavební prvky z keramzitbetonu samostatně dostačují jako tepelná izolace a nemusíte do ní posléze investovat další peníze
  3. Zachování odolnosti proti nepříznivým vlivům prostředí.

Praktické použití keramzitbetonu

Tento materiál můžete najít v podlahách, ve stropech, na střechách i na terasách. Na zahradách si našel také svoje místo.

Z keramzitbetonu se samozřejmě vyrábí i prefabrikované zdivo (panely, tvárnice,..), ale hodí se i pro rozsáhlejší monolitické konstrukce.

Závěrem

Pokud vás tento moderní a cenově dostupný stavební materiál zaujal, projděte si základní parametry našich keramzitbetonových tvárnic a lehkých betonů:

  • Pevnost v tlaku: min. 3,0 Mpa
  • Hmotnost: 16,2 kg (780 kg/m3)
  • Rozměry: 380x250x220 mm
  • Spotřeba na 1 m2 zdiva:  11,4 ks
  • Cena: 37,00 Kč/ks

Objednávat můžete na telefoním čísle +420 469 681 340, e-mailu burian@merit-slatinany.cz nebo pomocí kontaktního formuláře.

Článek