2 příklady praktického použití keramzitbetonových tvárnic

Keramzitbetonové tvárnice získávají stále větší popularitu ve stavebnictví zejména díky svým výhodám oproti klasickému betonu (nižší hmotnost, větší elasticita atd.) nebo keramickým cihlám (odolnost, akustické vlastnosti, atd.). V tomto článku se zaměříme na dva příklady popisující použití keramzitbetonových tvárnic v praxi:

1. Tepelná izolace obydlí

Zateplování obydlí je poměrně komplikovaný a finančně náročný proces, který se už nyní naštěstí řeší přímo při stavbě objektu (domy staré 40-50 let si obvykle mohou o zabudovaném zateplení nechat jenom zdát). K zateplení můžete obvykle přistoupit několika způsoby:

  • dodatečné zateplení po dokončení stavby (stojí peníze navíc, navíc se vám při nesprávném provedení může začít v domě hromadit vlhkost podporující vznik plísní)
  • tzv. sendvičové zdivo (dražší, v některých případech nutno více stavebních procesů)
  • systém skrytého bednění (bude potřeba těžká mechanizace, zdivo bude dlouho vysychat)

Díky keramzitbetonovým tvárnicím ve však můžete veškerým těmto problémům elegantně vyhnout. Jednou z vlastností keramzitu je totiž perfektní tepelná izolace a pokud při stavbě použijete tvárnice právě z tohoto materiálu, v některých případech už dokonce nebudete muset zateplení dál řešit.

2. Komíny

Zajímavým trendem je používání keramzitbetonových tvárnic jako součást komínových systémů. Díky prefabrikované „nátuře” tvárnic si můžete komín i svépomocí rychle složit třeba během jednoho dne a při používání budete opět moci těžit z příznivých vlastností keramzitbetonu:

  1. odolnost proti vysokým teplotám: keramzit vzniká při tisícistupňovém žáru a nižší teploty ho nechávají zcela netečnými
  2. (opět) tepelná izolace: z kamen vám zbytečně nebude utíkat teplo
  3. dlouhá životnost: 30-50 let není výjimkou

Závěrem

Existuje samozřejmě celá řada dalších možností, jak keramzitbetonové tvárnice použít (a my vám s nimi rádi poradíme). Důležité vlastnosti našich tvárnic jsou:

  Délka 380mm Délka 400mm
Pevnost v tlaku: min. 3,0 Mpa min. 3,0 Mpa
Hmotnost: 16,2 kg (780 kg/m3) 16,8 kg (780 kg/m3)
Spotřeba na 1 m2 zdiva: 11,4 ks 17 ks
Tepelné vlastnosti: --- R = 4,9 m2K/W
Cena: 37,00 Kč/ks 49,90 Kč/ks

 

Objednávky přijímáme zde

 

Článek