Stavíte dům svépomocí? Pomůžeme vám s projektem a materiálem!

Stavba domu vlastními silami je stále populárnější nejen kvůli možným finančním úsporám. Máte všechno více pod kontrolou, můžete uplatnit vlastní šikovnost a najímáním různých firem na různé doplňkové práce snižujete riziko nekvalitního provedení. Při stavbě svépomocí vám pomůžeme se dvěma klíčovými komponenty – projektováním domu a dodávkou stavebního materiálu.

Projektování domu

Rodinný důmAčkoli se už dá při stavbě svépomocí spousta informací dohledat na internetu, zrovna v oblasti projektování domu je vždy bezpečnější vyhledat konzultaci odborníka. Můžete si nechat udělat návrh přímo na míru (zohledňující zejména unikátnost stavebního pozemku) a nebo se nechat inspirovat jedním z 10 typů domů v našem katalogu.

Pokud si necháte zpracovat individuální návrh, sejme to z vás také starosti ohledně projektové dokumentace (se kterou si však samozřejmě můžete nechat pomoci, i když se rozhodnete pro „katalogové” řešení). Nevýhodou jsou pak další náklady, které se pohybují v nižších desítkách tisíc Kč.

Pro veškerou pomoc v této oblasti můžeme doporučit firmu architekta Ivan Köhlera, se kterou úzce spolupracujeme a která za sebou má již přes 200 úspěšně realizovaných objektů.

Dodávka materiálu

Zajistíme vám kompletní dodávku veškerého stavebního materiálu, který pro svou stavbu budete potřebovat (s nakládkou a vykládkou v ceně). Seznam dodávaných kusů zahrnuje:

  • základovky – ztratné bednění (2 řádky – výška 50 cm)
  • vnitřní nosné zdivo tloušťky 25 cm (středové zdi, schodišťové zdi)
  • obvodové zdivo tloušťky 40 cm (tvárnice Bio–Plus)
  • průvlaky a překlady
  • stropní konstrukce včetně věnců
  • štítové zdi a půdní nadezdívky
  • nosné zdi pro podkroví

Rozhodnete-li se pro jeden z domů z katalogu, rovnou uvidíte orientační cenu materiálu a také budete mít značnou výhodu při samotné stavbě domu – prefabrikované díly vyráběné speciálně pro tento účel do sebe budou rychle a hladce zapadat.

Závěrem

Při stavbě svépomocí musíte myslet na celou řadu faktorů – dostupnost inženýrských sítí na pozemku, jakým způsobem budete řešit vytápění a zateplení, správné vyřízení byrokracie atd. Bude pro vás proto velmi vítanou úlevou, když se u nás budete moci spolehnout alespoň na všechny záležitosti kolem projektování a dodávky materiálu.

Zavolejte nám a nechte si vypracovat nezávaznou kalkulaci!

Článek