Lehčené keramzitbetony pro stavební rekonstrukce

Při stavebních rekonstrukcích můžete využít celou řadu materiálů, ale lehčené keramzitbetony velmi efektivně kombinují příznivé fyzikální i užitné vlastnosti. Uplatníte je například jako výplňovou mezivrstvu u starých stropů či třeba jako vyrovnávací vrstvu (na střechách, podlahách aj.).

Výhody keramzitbetonu

Oproti běžným betonům je hlavní výhodou nižší hmotnost, kterou oceníte zejména při konstrukčních požadavcích na menší zatížení. Keramzitbetony jsou také velmi elastické, takže lépe absorbují nárazy a slouží také jako zvukový a především výtečný tepelný izolant.

Hutné vs. mezerovité keramzitbetony

Bio plus keramzitbetonV praxi můžete také narazit na toto rozdělení keramzitbetonů:

  1. Konstrukční lehké betony, jejichž hlavní funkcí je nosnost a hlavním požadavkem je pevnost při využití nízké objemové hmotnosti.
  2. Konstrukčně izolační lehké betony, u kterých se současně využívá nosné i tepelně izolační funkce.
  3. Tepelně izolační lehké betony, u kterých se využívá převážně tepelně izolačních vlastností.

Rekonstrukce s keramzitbetonem v praxi

Formálně se důvody pro rekonstrukce dělí do dvou hlavních skupin:

  • vady (způsobené chybným projektováním, nevhodným materiálem nebo zkrátka chybami při stavbě)
  • poruchy (souvisí se životností materiálů, chemickými / povětrnostními vlivy nebo zásah do funkčnosti předchozími nevhodnými opravami)

Mějme například dřevěnou podlahu ve druhém patře rodinného domu (která tedy zároveň slouží jako strop), pod kterou je základová deska a trámový strop. Důvodem k rekonstrukci jsou poruchy – prkna hlasitě vržou a místy se také prohýbají.

Keramzitbetonem můžete například kompletně nahradit dřevěnou podlahu (díky nízké hmotnosti jej základová deska pravděpodobně hravě unese) a pokud by jste trvali na dřevě (například z estetických důvodů), můžete keramzitbeton využít alespoň jako výplňovou vrstvu do nerovností a mimoděk tak zlepšit také akustickou izolaci.

V tomto příkladě by stálo za úvahu kompletně vyměnit stropní systém a zbavit se tak těchto problémů nadobro – můžeme doporučit betonový stropní systém Trime.

Závěrem

Keramzitbetonové tvárnice vám také prokážou skvělou službu při komplexnějších rekonstrukcích zahrnujících i obvodové zdi, protože leckdy samy o sobě zajistí dostatečnou tepelnou izolaci objektu. Naše tvárnice mají následující parametry:

  • Pevnost v tlaku : min. 3,0 Mpa
  • Hmotnost : 16,2 kg (780 kg/m3)
  • Rozměry : 380x250x220 mm
  • Spotřeba na 1 m2 zdiva : 11,4 ks
  • Cena : 37,00 Kč/ks

Veškeré otázky zodpovíme a objednávky keramzitbetonu přijímáme zde.

Článek